HUN ENG
BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Hírek Fotó- és videógaléria Kapcsolat A Kárpát-haza Őrei Ünnepi rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Ünnepi rajz- és esszépályázat > Díjazottak - 2019

Díjazottak - 2019

RAJZPÁLYÁZAT

1. Korcsoport (óvoda)

Különdíj – András Imre: Istennel a hazáért és a szabadságért, Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely

Különdíj – Balogh Borbála: Magyar Címer, Erzsébetvárosi Nefelejcs Óvoda, Budapest

Különdíj – Le Hai Daug András: Székely szabadság napja március 10, Kádár Katalin Tagóvoda, Budapest

Különdíj – Faragó Alexa Ibolya: Magyar Föld, Angyalkert Óvoda, Debrecen

Különdíj – Katica Csoport: "Rákóczi, a mese hőse a Katica csoportban", Gyáli Tulipán Óvoda, Gyál

I. hely – Balogh Tünde: Szereti lengetni mindenki, Erzsébetvárosi Nefelejcs Óvoda, Budapest

II. hely – Kurmai Kende: II. Rákóczi Ferenc és Én a táltoson, Beregszász

III. hely – Soós Ákos: "Istennel a hazáért és a szabadságért" II. Rákóczi Ferenc Portré, Borbáth Károly Általános Iskola és Normál Programmal működő Óvoda, Vargyas

 

2. Korcsoport (I-II. osztály)

Különdíj – Zseni Zsombor: Szarvasom, Vikár Béla Művészeti Iskola, Barcs

Különdíj – Nyitri Viktória: Csata, Petőfi Sándor Általános Iskola, Hajdújárás

Különdíj – Onder Gerda Viktória: II. Rákóczi Ferenc vadászat után, Tiszaújvárosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Köznevelési Intézmény, Tiszaújváros

Különdíj – Gerzánics Demeter: Országunk Zászlói, Szent Anna Katolikus Általános Iskola, Nyírtelek

Különdíj – Bán Tímea Mária: Lóra!, Kodály Zoltán Alapiskola, Akkreditált Kiváló Tehetségpont, Dunaszerdahely

Különdíj – Urbán Regina: Nincs cím, Aszódi Evangélikus Általános Iskola, Aszód

Különdíj – Szabó András: "Istennel a hazáért és a szabadságért", Osnovna skola, Szabadka

Különdíj – Huszka Hanna: Nincs cím, Herman Ottó Általános Iskola, Budapest

I. hely – Márton Lilla: A szabadságharcos, Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely

II. hely – Risz Vitália: "Nemzet Madara", Ungvári Gyermek Művészeti Iskola, Ungvár

III. hely – Magyari Kriszta: Isten Oltalmában, Söver Elek Iskolaközpont, Gyergyóalfalu

3. Korcsoport (III-IV. osztály)

Különdíj – Stavinovszky Gréta: Nincs cím, Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI, Tatabánya

Különdíj – Irázi Dávid: A magyar zászló és címer ünnepe, Implom József Általános Iskola, Gyula

Különdíj – Béres Emese: A Birodalom Visszavág, Nagygejőci Általános Iskola, Nagygejőc

Különdíj – Mácsai Kinga: II. Rákóczi Ferenc, Kecskédi Német Nemzetiségi Általános Iskola, Kecskéd

Különdíj – Medgyessy Mikes Lóránt: A magyar űr látomása, Újbudai Gárdonyi Géza Általános Iskola, Budapest

I. hely – Sipos Dániel Sándor: A magyar sárkány, Újbudai Gárdonyi Géza Általános Iskola, Budapest

II. hely – Nagy Zita: A magyar címer, Petőfi Sándor Általános Iskola, Hajdújárás

III. hely – Braunitzer Blanka: A csodaszarvas az Árpád ház felé halad, Sztárai Mihály Általános Iskola, Óvoda és AMI, Pécs

 

4. Korcsoport (V-VI. osztály)

Különdíj – Boja Boglárka: Néptáncosok vagyunk, Petőfi Sándor Általános Iskola, Hajdújárás

Különdíj – Kurmai Kornél: A fejedelem színesben, Beregszászi 10. számú Középiskola, Beregszász

Különdíj – Beréti Kristóf: Ősmagyarok, Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és AMI, Bonyhád

Különdíj – Tanai Kitti: Nincs cím, Szombathelyi Váci Mihály Általános Iskola és AMI, Szombathely

Különdíj – Deme Dorina: Éljen a szabadság, Győri Kovács Margit Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola, Győr

I. hely – Egyed Anita: Föl föl vitézek a csatára, Fülöp Áron Általános Iskola, Felsőboldogfalva

II. hely – Szabó Bálint: A múlt pillanatai, Gyöngyösi Felsővárosi Általános Iskola, Gyöngyös

III. hely – Spóner Jázmin: Magyarország a végtelenben, Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI, Tatabánya

 

5. Korcsoport (VII-VIII. osztály)

I. hely – Wolf Krisztina: Erdély az én hazám, Domokos Pál Péter Általános Iskola, Gyímesfelsőlok

II. hely – Péntek Albert: Rákóczi, a titokzatos, Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda, Szarvas

III. hely – Szájer Szofi Gizella: Rákóczi fejedelem lovon, XVI. Kerületi Herman Ottó Általános Iskola, Budapest

6. Korcsoport (Középiskola)

Különdíj – Kerekes Dániel: Megfogyva bár, de törve nem, Marosvásárhelyi Művészeti Iskola, Marosvásárhely

Különdíj – Süveg Sandra: Istennel a hazáért és a szabadságért, Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

I. hely – Kádár Kriszta: Nincs cím, Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely

II. hely – Lengyel Renáta: Nincs cím, Magiszter Fényes Adolf Szolnoki Gimnáziuma, Művészeti Szakgimnáziuma és AMI, Szolnok

III. hely – Kovács Franciska: Minden, Dráva Völgye Középiskola, Barcs

 

7. Korcsoport (Egyetem/Főiskola)

Különdíj – Beňo Zsuzsanna: Felvidék lelke, ELTE PPK, Palást

I. hely – Máté Edvárd: II. Rákóczi Ferenc és Esze Tamás találkozása, Kárpátaljai Művészeti Akadémia

II. hely – Horváth Sebő Dániel: Itthon vagyok, Dunaújvárosi Egyetem, Dunaújváros

III. hely – Vers Botond: Veritas, Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar, Budapest

 

Diaszpórában élő különdíjasok

Raduly Hugo: Korona, Óvoda, Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest, Románia

Boros Kázmér: Támadás, Óvoda, Gold Coast-i Szivárvány Magyar Iskola, Gold Coast, Ausztrália

Kiss Nina: Zászló és címer, I-II. osztály, Brisbane-i Magyar Iskola, Brisbane, Ausztrália

Budai Toma: Nincs cím, I-II. osztály, Sydney, Ausztrália

Kovács Rita: A magyar szabadság, III-IV. osztály, Baden Württembergi Konzuli Magyar Iskola, Baden, Németország

Möllers Lina: Felkészülve a szabadságharcra, III-IV. osztály, Baden Württembergi Konzuli Magyar Iskola, Baden, Németország

Pasti Valéria: Mindenki szereti Magyarországot!, III-IV. osztály, Ungerska Föreningan i Borås, Sjömarken, Svédország

Misselwitz Lia: Szabadság szerelem, III-IV. osztály, Baden Württembergi Konzuli Magyar Iskola, Baden, Németország

Sattler Dávid: Rákóczi ábrázolás, III-IV. osztály, Burghauseni Magyar Iskola, Burghausen, Németország

Krizbai Nemere: Címer, V-VI. osztály, Bethlen Gábor Magyar Nyelviskola, Calgary, Kanada

Boros Lulu: II. Rákóczi Ferenc, V-VI. osztály, Gold Coast-i Szivárvány Magyar Iskola, Goald Coast, Ausztrália

Skorupsky Nika: Nincs cím, VII-VIII. osztály, Chicago-i Szent István Magyar Iskola es Óvoda, Chicago, USA

Misselwitz Réka: Buda, Középiskola, Baden Württembergi Konzuli Magyar Iskola, Baden, Németország

 

ESSZÉPÁLYÁZAT

1. Korcsoport – Általános Iskola  7-8. osztály

 I.     helyezett: Bóna Sára: II. Rákóczi Ferenc Ipolyságon, Pongrácz Lajos Alapiskola Ipolyság

II.     helyezett: Török Benedek: Szép munka volt, kelemen! Kárpátalja

III.    helyezett: Kósa Kamilla: Isten tenyerén a hazáért, családért, Márton Áron Általános Iskola, Csíkszentdomokos

Különdíj: Szőcs Enikő: Az én zászlóm…, Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta

Különdíj: Balázs Dzsenifer Gréta: „Istennel a hazáért, és a szabadságért!”, Görbeházi Széchenyi István általános Iskola

Különdíj: Török Vivien: A szabadság égboltja, Márton Áron Általános Iskola, Csíkszentdomokos

Különdíj: Boros Nina: Emlékeim, Varsity College, Ausztrália

 

2. Korcsoport – Gimnázium

 I.      helyezett: Bántó Koppány: ISTENNEL A HAZÁÉRT ÉS A SZABADSÁGÉRT! – Rákóczi hadnagya, Colegiul National „Silvania”

II.     helyezett: Gerencsér Gergő Tamás: Szilánkok, Nagykanizsai SZC Zsigmondy Vilmos Szakképző Iskolája

III.    helyezett: Komáromi Anna Réka: „Hazátlanabb az én szavam a szónál!” (Pilinszky János), Gimnázium Óbecse

Különdíj: Hegyi Kinga: II. Rákóczi Ferenc életútja, és korának Magyarországa, Egri SZC Március 15. Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Különdíj: Bodnár Vivien Viktória: Istennel a hazáért és szabadságért, Péterfalvi Református Líceum, Kárpátalja 

 

3. Korcsoport – Egyetem

I.    helyezett: Sztojka Borbála: II. Rákóczi Ferenc – Nyílt levél Kárpát-medence polgáraihoz, Babes-Boyai Tudományegyetem, Kolozsvár

II.    helyezett: Haluska Bettina: „Istennel a hazáért és a szabadságért”, Ungvári Nemzeti Egyetem

III.    helyezett: Bence Norbert: Rákóczi örökösei vagyunk!, Ungvári Nemzeti Egyetem

Különdíj: Kormos Bernadett: II. Rákóczi Ferenc hozzám írott levele, Miskolci Egyetem

Különdíj: Kátai Fanni: Hazánkért, rendületlenül!, Sapientia EMTE

 

 


Ünnepi rajz- és esszépályázat
Kiírás - 2019
Contest - 2019
Díjazottak - 2019
Munkában a zsűri 2019 - kép- és videogaléria
Hírek
2019. március 18.
Zászlók, ha lengenek… - Díjátadó 2019

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet immár ötödik alkalommal hirdetett rajz- és esszépályázatot a Kárpát-medencében és a világban szétszóratva élő, magukat magyarnak valló óvodások, iskolások és egyetemisták részére. A beérkezett többezer képzőművészeti alkotás, illetve a több mint hetven irodalmi munka közül neves zsűri választotta ki a díjazott alkotásokat. Az ünnepélyes díjátadóra a Várkert Bazárban került sor március 16-án, a magyar címer és zászló ünnepnapján.


2019. március 11.
Rajz- és esszépályázat 2019 – munkában a zsűri

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet – amely küldetéséből eredően az emléknaphoz kapcsolódó ünnepségek és események szervezésében kiemelt feladatot vállal – immár ötödik alkalommal hirdetett pályázatot a Kárpát-medencében, illetve a világban szétszórtan élő, valamennyi magát magyarnak valló óvodás, diák és egyetemista számára.


2019. március 5.
VI. Budapesti Székely Bál

A keresztényi segítségnyújtás legfőbb mérvadója a szeretet, amely a jótetteket is vezérli. A VI. Budapesti Székely Bál kedvezményezettjei -  a marosvásárhelyi Szent Erzsébet Társulás, az oklándi unitárius közösség, a szovátai Kodály Zoltán Gyermekkórus, valamint a derceni Református Gyülekezet – idén egy-egy millió forinttal többől végezhetik áldásos tevékenységüket.


összes hír >>

Herbaland
EFOP-1.12.1-17-2017-00003 - „Makroregionális kutatások a Kárpát-medencében a közösségfejlesztés és társadalmi felelősségvállalás megerősítése érdekében”

Együttélési modellek a Kárpát-medencében c. konferencia
Kárpát-Haza Fejlesztési Hálózat
Események
<<
március>>
HKSZCSPSZV
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kárpát-Haza Galéria

 Jobb oldali tartalom

Erdélyi János Emlékév

Jobb oldali tartalom

 

Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Adatvédelmi tájékoztató
Szakmai tevékenység Impresszum
Hírek Oldaltérkép
Fotógaléria