HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Hírek Fotó- és videógaléria Kapcsolat A Kárpát-haza Őrei Egyetlen magyar sincs egyedül!
Nyitóoldal > Rajz- és esszépályázat 2020 > Díjazottak

Díjazottak

KÖZLEMÉNY - A DÍJÁTADÓ ELMARAD

Kedves Pályázók!

Sajnálattal kell közölnünk, hogy a magyar zászló és címer emléknapjára meghirdetett rajz- és esszépályázatunk 2020. március 16-ra tervezett ünnepélyes díjátadója – a koronavírus-járvány okozta helyzetre való tekintettel – elmarad.

A továbbiakról később küldünk tájékoztatást.

Szíves megértésüket és együttműködésüket előre is köszönjük!

Nemzetstratégiai Kutatóintézet

 

RAJZPÁLYÁZAT

 

1.korcsoport (óvoda):

I. hely – Orr Emma Ida: Zrínyi Miklós, a hadvezér; Nagymarosi Napköziotthonos Óvoda, Nagymaros; felkészítő tanár: Szabó Henrietta

II. hely – Kurmai Kende: Zrínyi Miklós születésnapja; Beregszász; felkészítő tanár: Kurmai-Ráti Szilvia

III. hely – Kotró Bence: "Összetartozunk - az esőben"; Ágoston Művészeti Óvoda, Budapest; felkészítő tanár: Márkus Szilárdné

Különdíj – Bölcskei Mesevár Óvoda kreatív tehetséggondozó műhelye: Magyar Zászló

Különdíj – Harfonch Patrik: Nincs cím; Kőbányai Gyermekek Háza Óvoda, Budapest; felkészítő tanár: Barna Enikő Csilla

Különdíj – Balogh Tünde: Összetartozunk! Mint a kirakós!; Erzsébetvárosi Nefelejcs Óvoda, Budapest

Különdíj - Mikóczi Damian: Nincs cím; Magyar Tanítási Nyelvű Október utcai Óvoda, Dunaszerdahely; felkészítő tanár: Ignaták Mónika

 

2. korcsoport (általános iskola I-II. osztály):

I. hely – Szakál Áron: Magyarok határok nélkül… összetartozunk; János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár; felkészítő tanár: Szakál Andrea-Boróka

II. hely – Babcsányi Léna: Vízilabda mérkőzésen; Jovan Jovanovic Zmaj Általános Iskola, Szabadka; felkészítő tanár: Grubanov Martinek Emília

III. hely – Fekete Júlia: Az utolsó vadászat Csáktornyán; Bartók Béla Ének-zenei Általános Iskola, Győr; felkészítő tanár: Fabisch Andrea

Különdíj – Fajka Flórián: Zrínyi Miklós - a költő és a hadvezér; Petőfi Sándor Általános Iskola Zenta Csokonai Vitéz Mihály Kihelyezett Tagozat, Felsőhegy; felkészítő tanár: Csonti Melinda

Különdíj – Fejér Király Anna: A harc előtti ima; Gyermekek Háza Csíkszereda, Csíkszereda; felkészítő tanár: Váncsa Mónika

Különdíj – Németh Tamara: Zrínyi: "Itt győznöd vagy halnod kell!"; Kodály Zoltán Alapiskola Akkreditált Kiváló tehetségközpont, Dunaszerdahely; felkészítő tanár: Mgr. Fodor Mária

Különdíj – Tamás Lázár: Megvívni a harcot; Gyermekek Háza Csíkszereda, Csíkszereda; felkészítő tanár: Váncsa Mónika

Különdíj – Tóth Glória Szaffi: Téli hadjárat; "Mancs" Alkotókör Mártély Faluház, Mártély; felkészítő tanár: Beke Mari

Különdíj – Osarogiagbon Camilla Itohan: Királyságunk örökké létezik!; Magyar Tannyelvű Alapiskola Nagymagyar, Nagymagyar; felkészítő tanár: Mgr.Mórocz Szilvia

 

3. korcsoport (általános iskola III-IV. osztály):

I. hely – Szebenyi Antónia: Zrínyi a hős; Petőfi Sándor Általános Iskola, Hajdújárás; felkészítő tanár: Szalai Eszter

II. hely – Gubucz Liliána: Élet és Halál; Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, Gyomaendrőd; felkészítő tanár: Szentpéteriné Uhrin Ildikó

III. hely – Rakus Nikoleta: Összefogva; Tarczy Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Hetény; felkészítő tanár: Dr. Roszicska Irén

Különdíj – Katona Luca Panka: Múltunk és jelenünk - a Magyar Címer; Kecskeméti Vásárhelyi Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Kecskemét; felkészítő tanár: Kelemen Angéla

Különdíj – Szarka Hanna: Zrínyi Miklós a hadvezér; Petőfi Sándor Általános Iskola, Zenta; felkészítő tanár: Tripolszki Csilla

Különdíj – Vargyas Bence Mihály: A szigetvári veszedelem; Páll Szent Vince Katolikus Gimnázium Általános Iskola és Óvoda, Kapuvár; felkészítő tanár: Gerencsérné Farkas Éva

Különdíj – Naphegyi Fruzsina: Minden a hazáért!; Marosvásárhelyi 7-es számú Általános Iskola, Marosvásárhely; felkészítő tanár: Fülöp Csilla és Naphegyi Zsuzsanna

Különdíj – Szeder Lara: Összetartozás; Magyar Tannyelvű Alapiskola,Tany; felkészítő tanár: Mgr. Júlia Buková

Különdíj – Hoffmann Dóra: Magyarok Nagyasszonya; Család Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Keszthely; felkészítő tanár: Gyuk Balázs György

 

4. korcsoport (általános iskola V-VI. osztály):

I. hely – Hajtó Annamária: Zrínyi Miklós, a költő-hadvezér emlékére; Vásárhelyi András Tagiskola, Várpalota; felkészítő tanár: Mészáros Imréné

II. hely – Puskás Beáta: Magyar falu; Bihardiószegi 1-es számú Általános Iskola, Bihardiószeg; felkészítő tanár: Grigore Katalin

III. hely – Tódor Bence: A győztes Magyarok; Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Székelyudvarhely; felkészítő tanár: Török Ferenc

Különdíj – Ékes Linett: Kódexlap a Szigeti veszedelemhez; Vásárhelyi András Tagiskola, Várpalota; felkészítő tanár: Mészáros Imréné

Különdíj – Takaki Maya: Kódexlap a költő-hadvezér emlékére; Vásárhelyi András Tagiskola, Várpalota; felkészítő tanár: Mészáros Imréné

Különdíj – Beréti Kristóf: Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem; Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, Bartók Béla Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Bonyhád; felkészítő tanár: Vercse Adél

Különdíj – Száraz Léna: Ünnep; Vásárhelyi András Tagiskola, Várpalota; felkészítő tanár: Mészáros Imréné

Különdíj – Töpfner Adrienn: Zrínyi a fejedelem; Budafok-Tétényi Nádasdy Kálmán Alapfokú Művészeti és Általános Iskola, Budapest; felkészítő tanár: Konkolyi Katalin

Különdíj – Varga Noa: Zrínyi Miklós; Kiskőrösi Bem József Általános Iskola, Kiskőrös; felkészítő tanár: Gmoser György 

Különdíj – Mester Ádám: Nincs cím; Premontrei Iskolaközpont, Gödöllő; felkészítő tanár: Hámori Anett

 

5. korcsoport (általános iskola VII-VIII. osztály):

I. hely – András Klaudia: "Sors bona, nihil aliud"; Móra Ferenc Általános Iskola, Székelyudvarhely; felkészítő tanár: Vajda Emőke

II. hely – Csajbók Kiara: Dédapa; Magiszter Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Szolnok; felkészítő tanár: Tóthné Páncsics Edina

III. hely – Horváth Anna: Utánam! ; Szombathelyi Váci Mihály Általános iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Szombathely; felkészítő tanár: Vörös Lívia

Különdíj – Baski Bella: „Életemből - Zrínyi Miklós” Zrínyi Miklós; Szent János Katolikus Általános Iskola, Dabas-Sári; felkészítő tanár: dr. Kissné Jankovics Rozália

Különdíj – Fábián Hunor-Vilmos: Nemzetem; Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Székelyvarság; felkészítő tanár: Vass Mária Magdolna

 

6. korcsoport (középiskola):

I. hely – Kádár Kriszta: Zrínyi utca; Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely; felkészítő tanár: Vajda Emőke

II. hely – Szekeres Júlia: Zrínyi és Kora; Nagykanizsai SzC Zsigmondy Vilmos Szakképző Iskolája, Nagykanizsa; felkészítő tanár: Földvári Zsuzsa

III. hely – Horváth Laura: Nem írom pennával; Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégium, Debrecen; felkészítő tanár: Toró József

Különdíj – Kostolánska Kiara: Az eltéphetetlen kötél; Endrődy János Alapiskola, Muzsna; felkészítő tanár: Fekete Éva

Különdíj – Borbély Laura Viktória: Összetartozunk, mint az elvetett mag és a termőföld; Vajda Péter Evangélikus Gimnázium, Szarvas; felkészítő tanár: Murányi Viktória

Különdíj – Tettinger Orsolya: Zrínyi Miklós halála; Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium, Érd; felkészítő tanárok: Navratil Zsuzsanna Csilla és Somfainé Szűcs Mária

Különdíj – Lengyel Renáta: Zrínyi Miklós Dédapja – Őseink; Magiszter Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Szolnok; felkészítő tanár: Tóthné Páncsics Edina

Különdíj – Sárándi János Endre: Unokáink is látni fogják; Magiszter Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Szolnok; felkészítő tanár: Tóthné Páncsics Edina

Különdíj – Túri Vivien: Zrínyi; Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégium, Debrecen; felkészítő tanár: Toró József

Különdíj – Faddi Alíz: Elfeledett hősünk; Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégium, Debrecen; felkészítő tanár: Toró József

 

7. korcsoport (egyetem/főiskola):

I. hely – Vers Botond: De facto; Óbudai Egyetem, Budapest; felkészítő tanár: Versné Bolla Nikoletta

II. hely – Máté Edvárd: Magyar királyság középcímere (saját elképzelés alapján); Kárpátaljai Művészeti Akadémia, Beregszász 

III. hely – Bilcsik István: Zrínyi Miklós a hazafi; II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Egán Ede Szakképzési Centruma, Beregszász

 

Korlátozott cselekvőképességű különdíjasok:

Berkes Lili: "Összetartozunk"; Cházár András EGYMI, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium, Vác; felkészítő tanár: Tajthy Szilvia

Horváth Krisztián: Zrínyi csatába indul; Komlói EGYMI Pécsváradi Tagintézménye, Pécsvárad; felkészítő tanár: Bayer Zoltánné

Orsós Cintia: Zrínyi kedvenc lován Komlói EGYMI Pécsváradi Tagintézménye, Pécsvárad; felkészítő tanár: Bayer Zoltánné

Élő Rebeka: Zrínyi Miklós a költő és hadvezér; Arany János EGYMI, Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Csorna; felkészítő tanár: Zuberné Roncz Gabriella

Szabó Balázs: Zrínyi Miklós a költő és hadvezér; Arany János EGYMI, Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Csorna; felkészítő tanár: Zuberné Roncz Gabriella

Szabó Anna, Vitéz Botond, Kocsis Viktor, Kasza Botond, Behringer Richard: Összetartozunk - összetartunk!; Pais Dezső Általános Iskola; felkészítő tanár: Pálfi Istvánné

 

Diaszpórában élő különdíjasok:

“Skolabusz” hétvégi magyar iskola csoport: "Tricolor Handmade Skolabusz"; Associazione Culturale Italo-Ungherese della Toscana (ACIUTOSCANA), Firenze; felkészítő tanár: Musztrai Zsuzsanna

Bán Viktória: Szeretet és elfogadás; Nincs küldő intézmény, Svájc; felkészítő: Bán-Tóth Judit

Schubert Magda: Koala magyar zászlóval; Hungarian School Sydney, Sydney; felkészítő tanár: Harasta Emőke

Makk Lilla: A világon bárhol legyünk, összetartozunk; Hungarian School Sydney, Sydney; felkészítő tanár: Turi Beatrix

Germán Júlia: A magyar kislány honvágya; Hungarian School Sydney, Sydney; felkészítő tanár: Mályusz Gergely

Melnyák Flóra Hanna: Összetartozunk; Szent Erzsébet Magyar Iskola, Toronto; felkészítő tanár: Katona Gabriella

Vécsei Péter Noel: Zrínyi Miklós fölégeti a török fahidat Eszéken; Burghauseni Magyar Iskola és Óvoda, Burghausen, felkészítő tanár: Vécsei Annamária

 

 ESSZÉPÁLYÁZAT

 

1. korcsoport (általános iskola VII-VIII. osztály)

I. hely – Bábinszki Csongor: Összetartozunk; Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Magyarkanizsa; felkészítő tanár: Fodor Éva

II. hely – Holecz Mirtill: Zrínyi Miklós – A költő és a hadvezér; Hunyadi János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola, Sopron; felkészítő tanár: Móritz Adrienn

III. hely – Király Ella: Összetartozunk; Petőfi Sándor Általános Iskola, Zenta; felkészítő tanár: Kormányos Katona Gyöngyi

Különdíj – Kálmán Zsófia-Virág: Zrínyi Miklós – A költő és a hadvezér; Ovidiu Drimba Gimnázium, Alsólugas; felkészítő tanárok: Sípos Márta, Varga Henrietta-Réka

Különdíj – Bántó Csenge: Összetartozunk – Az élet elején; Szikszai Lajos Általános Iskola, Szilágysámson; felkészítő tanár: Bántó Edith

Különdíj – Bérci Dorka: Összetartozunk; Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda, Kapuvár; felkészítő tanár: Vida Ferencné

Különdíj - Szarka Kitti: Összetartozunk; Petőfi Sándor Általános Iskola, Zenta; felkészítő tanár: Kormányos Katona Gyöngyi

 

2. korcsoport (középiskola)

I. hely – Varga Dorotea Panna: Szögesdrót; Táncsics Mihály Gimnázium, Siklós; felkészítő tanár: Puskásné Blaskovits lidkó

II. hely – Komáromi Anna Réka: "Mag a hó alatt"; Óbecsei Gimnázium, Óbecse; felkészítő tanár: Komáromi Bezeg Márta

III. hely – Bántó Koppány: Az utolsó sor; Zilahi Silvania Főgimnázium, Zilah; felkészítő tanár: Bántó Edith

Különdíj – Peresztegi Hanna: Álomút; Kőbányai Szent László Gimnázium, Budapest; felkészítő tanár: Richter Ingrid

Különdíj – Gerencsér Gergő Tamás: Összetartozunk!; Nagykanizsai SZC Zsigmondy Vilmos Szakképző Iskolája, Nagykanizsa

Különdíj – Bóna Sára: Összetartozunk; Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság; felkészítő tanár: Bóna Tímea

 

3. korcsoport (egyetem/főiskola)

I. hely – Falatovics Ádám: A magyar összetartozásról; Testnevelési Egyetem, Budapest

II. hely – Máté Anna-Bella: Összetartozunk; Protestáns Teológiai Intézet, Kolozsvár

III. hely – Berkó-Fejes Györgyi: Emlékgyöngyökből fűzött összetartozás-karkötő; Eszterházy Károly Egyetem Jászberényi Campus, Jászberény

Különdíj – Bence Norbert: Az összetartozás útja!; Ungvári Nemzeti Egyetem, Ungvár; felkészítő tanár: Sütő Magdolna

Különdíj – Beňo Zsuzsanna: Kedves Felvidék!; ELTE PPK, Palást

Rajz- és esszépályázat 2020
Díjazottak
Munkában a zsűri
Kiírás
Hírek
2020. június 25.
Jankovics Marcell Trianon című kiállításának tárlatvezetésén vettek részt a Nemzetstratégiai Kutatóintézet munkatársai

A kiállítás 2020. június 24-én nyílt meg a nagyközönség előtt, ennek apropóján Tóth Norbert, a kiállítás - s egyben a Kárpát-haza Galéria állandó - kurátora tartott tárlatvezetést a Nemzetstratégiai Kutatóintézet munkatársainak.


2020. június 5.
Trianoni megemlékezések Budapesten és Székelyudvarhelyen

A nemzeti összetartozás erősítése jegyében a Nemzetstratégiai Kutatóintézet munkatársai 2020. június 4-én az I. világháborút lezáró – és a magyar történelem talán legfájóbb eseményének számító – trianoni békeszerződés aláírásának 100. évfordulójáról emlékeztek meg Budapesten és Székelyudvarhelyen.


2020. június 4.
Az első világháborút lezáró békeszerződések mai megítélése magyarországi középiskolákban; történelemtanárok és diákok Trianonról – 100 évvel Trianon után

2020. június 4., 16.32 óra. Órára pontosan száz esztendő telt el azóta, hogy Benárd Ágost népjóléti és munkaügyi miniszter és Drasche-Lázár Alfréd párizsi magyar nagykövet kézjegyével látta el az I. világháborút lezáró trianoni békediktátumot. E szerződés alapjaiban változtatta meg a Szent Korona országainak arculatát: új határokat húzva utódállamokat hozott létre, és új politikai alapokra helyezte a magyarság és a Kárpát-medence más népeinek együttélését.


összes hír >>

EFOP-1.12.1-17-2017-00003 - „Makroregionális kutatások a Kárpát-medencében a közösségfejlesztés és társadalmi felelősségvállalás megerősítése érdekében”

Kárpát-Haza Fejlesztési Hálózat
Kárpát-Haza Őrei
Kárpát-Haza Galéria
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Adatvédelmi tájékoztató
Szakmai tevékenység Impresszum
Hírek Oldaltérkép
Fotógaléria